O nás

Kácení Šarapatka je rodinná firma. Arboristika a péče o stromy se u nás dědí. O stromy pečujeme již více než 20 let, působíme na českém trhu od roku 1996. Začali jsme podnikat v oboru realizace a údržba zeleně. Naší specializací se postupně stala ARBORISTIKA - péče o vzrostlé dřeviny.

Mluví za nás reference, ale i komentáře našich spokojených zákazníků.

On.line poptávka

Historie firmy

V roce 2003 jsme získali Evropský arboristický certifikát European treeworker, který nás opravňuje k ošetřování stromů vzácných a památkově chráněných. Od roku 2006, kdy se jeden z majitelů - Tomáš Šarapatka - vrací z půlročního působení v americké firmě Bartlett tree expert, se stáváme členy mezinárodní arboristické společnosti ISA - International Society of Arboriculture. Každoročně se zúčastňujeme mistrovsví republiky ve stromolezení a národních arboristických konferencí. Jsme zapojení do nejrůznějších projektů propagujících kvalitní arboristiku např. Zdravé stromy pro zítřek.

Po roce 2010 vznikla postupná spolupráce s Mendelovou univerzitou v Brně, konkrétně s ústavem Nauky o dřevě, kde se Tomáš stává akademickým pracovníkem a podílí se na výuce předmětů praktické podnikání v arboristice a stromolezení.

V průběhu let 2013 a 2014 organizuje historicky první ročník akademických závodů ve stromolezení. Rozjíždí se také nová certifikace český certifikovaný arborista arborista.mendelu.cz, kde se Tomáš stává komisařem. Rok 2016 reaguje na personální změny na Mendelově univerzitě a vzniká občanské sdružení arboristická akademie, jehož náplní je propagační a školící činnost v arboristice. Stále je tu snaha nejnovější poznatky z oboru aplikovat i v naší práci a snažit se bojovat v tržním prostředí s amatérským přístupem neproškolených firem. Víme, že neustálé vzdělávání je důležitým předpokladem naší profese. Sledujeme nové trendy, díky kterým se my i firma posouváme vpřed. Rádi zkvalitňujeme naše služby a udržujeme naši firmu na profesionální úrovni.

Náš tým tvoří: 6 stálých stromolezců, 3 groundmani a 1 pracovník v sekci palivového dřeva.

Naše strojové vybavení:

  • 2x sklápěč (1xDucato, 1x gazelle)
  • 1x 4x4 Mitsubishi L200 se sklopným přívěsem
  • 2x stěpkovač (1x Jensen A 540, 1x Vermeer BC 160XL)
  • 2x pařezová fréza ( 1x vermeer sc 372, 1x vermeer sc 130)
  • 1x přívěsný štípač AMR se štípací silou 12t
  • 1x stacionární štípací automat profiloger

Pečujeme o stromy již více než 20 let